Nawigacja
 
Craftman
ul. Asfaltowa 5
02-527 Warszawa
tel./fax +48 (22) 849 18 78
e-mail:
Aktualności - Styczeń
21.01.2010r. | Pati Yang - Warszawa, Stodoła
W Stodole odbył się koncert zainspirowany trwającym od 12 września 2009 r. w Internecie plebiscytem "20latRP.pl - pochwalmy się!". Do udziału w koncercie zaproszono zespół The Poise Rite oraz jako gościa specjalnego - Pati Yang. Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu.
Aktualności - Luty
26.02.2010r. | Rebekka Bakken - Warszawa, Fabryka Trzciny
Norweżka z nowojorską przeszłością, przez wiele lat mieszkająca w Wiedniu, swobodnie porusza się na pograniczu muzyki pop, jazzu i folku. Zamiłowanie do tego ostatniego wyniosła z wiejskiego rodzinnego domu pod Oslo, a rozwijała je podczas dziewięcioletniego pobytu w USA i ostatnich częstych wizyt w tym kraju. Podczas poprzedniego występu w Fabryce Trzciny zaprezentowała talent aktorski i umiejętność budowania nastroju poprzez zmienną ekspresję głosu. 26.02 powróciła z...
26.02.2010r. | Lube - Warszawa, Sala Kongresowa
Zespół powstał w 1987 r., gdy w ówczesnym ZSRR dominowała muzyka pop. Grupa na początku swojej kariery utożsamiana była z chuligańską legendą moskiewskiej dzielnicy Luberce (stąd nazwa), szybko  jednak stała się synonimem „nowego rosyjskiego patriotyzmu”, zyskując poklask już nie tylko weteranów wojny w Afganistanie, ale też sporej części ludzi władzy. Kiedy Lube odbyli trasę koncertową po miastach ZSRR, a następnie Rosji, osiągnęli niebywały sukces....
14.02.2010r. | Magic Of The Beatles - Warszawa, Sala Kongresowa
14 lutego w Sali Kongresowej zabrzmiali nieśmiertelni The Beatles. Pod hasłem "All You Need Is Love" odbył się w koncert Magic Of The Beatles. Koncerty grupy są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na całym świecie. Zespół, w krajach w których występował, zdobywał nie tylko znakomite recenzje i słowa uznania krytyków, lecz także - a może przede wszystkim - rzesze wiernych fanów, do których należą m.in. Madonna, David i Victoria Beckham, Sir Richard Branson,...
3 - 7.02.2010r. | Bielska Zadymka Jazzowa - Bielsko-Biała
Zakończyła się 12 edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej. Festiwal corocznie gromadzi elitę twórców światowego i polskiego jazzu. Koncerty organizowane są we wnętrzach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, w bielskich klubach muzycznych. W trakcie Zadymki odbywają się nocne jam sessions w Piwnicy Zamkowej, podczas których młodzi muzycy mają okazję zagrać z gwiazdami. W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiło blisko 500 wykonawców z 24 krajów. Do historii przeszły jamy...
Aktualności - Marzec
22.03.2010 r. | Paco de Lucia - Warszawa, Sala Kongresowa
Paco de Lucia debiutował mając 11 lat, dziś jest uznanym gitarzystą flamenco. 25 nagranych albumów, setki nagród, oraz wszelkie innowacje jakie wprowadził do muzyki sprawiły, że stał się znany na całym świecie. W wywiadzie, którego udzielił przed swoim warszawskim koncertem powiedział : „Żyję z gitarą cały czas. Ona jest jest jak kobieta, kocham ją i nienawidzę jednocześnie…”
Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i backline podczas koncertu.
17.03.2010 r. | Angie Stone - Warszawa, Klub Stodoła

17 marca w Stodole odbył się koncert Angie Stone - amerykańskiej divy soul, autorki tekstów, kompozytorki a także producentki. Stone często nazywana jest współczesną Arethą Franklin. Obok Erykah Badu i Jill Scott jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej muzyki soul i R&B. 

Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu.

16.03.2010 r. | Alan Parsons Live Project - Warszawa, Sala Kongresowa
The Alan Parsons Project jest żywą legendą muzyki rozrywkowej. Parsons od najmłodszych lat zdradzał wielkie zainteresowanie muzyką. Swoją pasję wykorzystał w dorosłym życiu - pracował jako inżynier w wytwórni EMI, aby jak sam mówił "poznać wszystkie sekrety, które kryją się za produkcją albumów". Współpracował z takimi sławami jak The Beatles czy Paul McCartney, ale naprawdę głośno zaczęto o nim mówić po wydaniu "The Dark Side Of The Moon"...
1 - 4.03.2010 r. | Matt Dusk Tour 2010

1 marca w Filharmonii Narodowej wystąpił swingowo-jazzowy artysta Matt Dusk. Koncert odbył się w ramach Matt Dusk Tour 2010. Dusk ma na koncie trzy albumy na których dokonał fantastycznej reanimacji standardów jazzowych. Jego interpretacje to wyjątkowo udana próba zabrania słuchaczy poza ramy klasycznego jazzu, która zawsze spotyka się z żywiołową reakcją publiczności.
Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas trasy koncertowej artysty...

1.03.2010 r. | Pat Metheny - Warszawa, Sala Kongresowa
Pat Metheny wystąpił w Warszawie z solowym projektem zatytułowanym Orchestrion. Europejska trasa promująca nowy projekt Metheny’ego rozpoczęła się 1. lutego we Francji, zaś wiosną 2010 r. ma ukazać się płyta. Jak wyjaśnia na swojej stronie internetowej Metheny, będzie on na tej płycie jedynym "żywym" muzykiem: "Projekt Orchestrion jest krokiem w nieznane, całkiem nowe obszary tworzenia. Jest zbitkiem koncepcji z końca XIX wieku i początku XX oraz najnowszych technologii,...
Aktualności - Kwiecień
6.04.2010 r. | 50Cent - Warszawa, Torwar
50 Cent obok Jay-Z i Eminema jest największą gwiazdą hip-hopu wszechczasów. Na swoim koncie ma 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 40 milionów kopii na całym świecie. Był czternastokrotnie nominowany do nagrody Grammy. Zdobył liczne wyróżnienia: 7 statuetek magazynu Billboard, trzy statuetki MOBO, jedną Grammy i dwie MTV Video Music Awards. Współpracował z Eminemem, Dr DRE, Timbalandem, Mary J Blige, Nicole Scherzinger. 6.04 nowojorski raper...
Aktualności - Maj
24 - 29.05.2010r. | 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest imprezą cykliczną, której celem jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej w kraju i za granicą, a także wyróżnienie najlepszych filmów fabularnych oraz ich twórców. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie podczas tegorocznej edycji imprezy.
22.05.2010r. | THE PRODIGY - Warszawa, Torwar
Legendarna i kultowa grupa The Prodigy wystąpiła w Warszawie. The Prodigy mają na swoim koncie 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 20 milionów na całym świecie. Grupa występowała już w Polsce na ubiegłorocznym festiwalu Open‘er, ich majowy koncert na Torwarze był pierwszym w stolicy. Zespół wystąpił w składzie: Liam Howlett, Keith Flint oraz Maxim Reality, na scenie towarzyszył im perkusista. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie koncertu.
15/16.05.2010r. | Ive Mendes - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca; Warszawa - Sala Kongresowa
Ive Mendes to wokalistka jedyna w swoim rodzaju. Posiada swój własny, wyjątkowy styl, który pokochały miliony fanów na całym świecie. Występowała w największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. W Polsce Ive Mendes wystąpiła podczas serii koncertów w lutym 2006. We wrześniu 2007 roku wystąpiła w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. W 2009 roku wystąpiła w ćwierćfinałowym odcinku 10. edycji "Tańca z Gwiazdami". Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas majowych koncertów artystki w Polsce.
15.05.2010r. | Człowiek Roku Gazety Wyborczej 2010 - Warszawa
Z okazji 21 urodzin Gazety Wyborczej Władysław Bartoszewski (polski polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny i historyk), jeden z większych autorytetów w świecie, odebrał z rąk Adama Michnika nagrodę Człowieka Roku Gazety Wyborczej. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie imprezy.
8 - 9.05.2010r. | Warsaw Challenge 2010 - Warszawa , Amfiteatr w parku im. gen. J.Sowińskiego
Warsaw Challenge to otwarte mistrzostwa Warszawy w break dance o puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Konwencja turnieju głównego pozostaje taka sama od lat. Pierwszego dnia odbywają się eliminacje do dnia drugiego, w tym roku wzięło w nich udział szesnaście składów tanecznych. Oprócz tego odbyły się pokazy i warsztaty z beatbox`u i parkour`u oraz koncerty.
Na scenie pojawili się: Eastwest Rockers, Eldo , Talib Kweli ( USA ), Mardi Gras, Grubson, Zip Skład,...
Aktualności - Czerwiec
26.06.2010r. | Cuda Wianki - Gdynia
Po raz kolejny na gdyńskiej plaży odbyła się impreza Cuda Wianki. Podczas 4 koncertów (Novika, Jimi Tenor & Kabu Kabu, Morcheeba oraz bębniarze z zespołu Papadram) na dwóch scenach wystąpiło w sumie 29 artystów. Tysiące widzów z Trójmiasta i całej Polski witało lato w radosnej atmosferze. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i backline podczas imprezy.
20.06.2010r. | Serj Tankian - Warszawa, Amfiteatr w parku im. gen. J. Sowińskiego
Serj Tankian zagrał koncert w Warszawie w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Wokalista System of a Down powrócił do Polski po dwóch latach. W 2008 roku Serj Tankian zagrał koncert promujący album "Elect the Dead", teraz przyszła pora na album "Music Without Borders". Koncert Serja Tankiana odbył się z udziałem Orkiestry Polskiego Radia. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas koncertu.
18.06.2010r. | Grand Prix Stowarzyszenia Jazzowego "Melomani" - Oscary Jazzowe - Łódź
Stowarzyszenie Jazzowe Melomani od kilku lat organizuje w Łodzi Wielką Galę Jazzową, podczas której wręczane są kompozytorom, muzykom, dziennikarzom jazzowym, nagrody w postaci statuetek, tzw. Oscary Jazzowe. Jest to wielkie wydarzenie muzyczne, gdyż dla uświetnienia Gali zapraszani są światowej muzycy sławy, m.in. Adam Makowicz, Paco de Lucia, Henryk Miśkiewicz czy Tomasz Szukalski. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i backline podczas tegorocznej edycji imprezy.
17.06.2010r. | Gotan Project - Warszawa, Sala Kongresowa
Gotan Project to zjawisko, niezwykła fuzja argentyńskiego tanga, dubu i nowej elektroniki. Nostalgiczne dźwięki akordeonu, fortepianu czy skrzypiec idealnie współbrzmią z dubowymi czy house'owymi bitami, których naturalną bazą jest argentyńskie tango. Warszawski występ Gotan Project odbył się w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album „Tango 3.0” . Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas koncertu.
12 - 13.06.2010r. | 15. Międzynarodowy Piknik Lotniczy - Góraszka
Akrobacje pilotów z kraju i zagranicy; pokazy zabytkowych samolotów i najnowszych konstrukcji - to atrakcje Pikniku Lotniczego w podwarszawskiej Góraszce. Odbywający się od 1996 r. piknik to impreza lotnicza o rodzinnym charakterze, którą corocznie odwiedza kilkadziesiąt tys. widzów. Jej organizatorem jest powstała w 1997 r. z inicjatywy biznesmena Zbigniewa Niemczyckiego Fundacja "Polskie Orły" zajmująca się popularyzacją lotnictwa i restaurowaniem zabytkowych samolotów....
12.06.2010r. | 14. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Odbywa się od 1997 roku corocznie w centrum Warszawy, za każdym razem przyciągając tłumy zwiedzających. W 2005 roku został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z 10. wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo". Był inspiracją do wielu inicjatyw popularyzujących naukę, m.in. do powstania w Warszawie Centrum Nauki Kopernik....
11 - 15.06.2010r. | NUEVO BALLET ESPANOL POLAND TOUR 2010 - Zabrze, Warszawa, Wrocław
NUEVO BALLET ESPAŃOL jest obecnie najpopularniejszym w Hiszpanii zespołem tancerzy flamenco młodego pokolenia, który doceniono nagrodą Best Spanish and Flamenco Dance Company. Podczas polskiego tournee grupa zaprezentowała swój najnowszy projekt Cambio de Tercio, który został przez krytyków uznany za najlepsze show flamenco ostatnich lat. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas występów.
4 - 5.06.2010r. | Selector Festival - Kraków
Brytyjski zespół Faithless był główną gwiazdą tegorocznej edycji krakowskiego Selector Festival. W ciągu dwóch dni festiwalu na trzech scenach zagrało 26 wykonawców, w tym takie zespoły jak m.in. Calvin Harris, Thievery Corporation, Delphic i Friendly Fires. Firma Craftman zapewniła backline podczas imprezy.
Aktualności - Lipiec
30.07.2010r. | Pamiętamy '44 - Warszawa, Park Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego
W Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert promujący płytę wawa2010.pl. z udziałem Karoliny Cichej, która w duetach ze znanymi wokalistami wykonała ulubione warszawskie piosenki z ostatnich stu lat. Wokalistce towarzyszyli: Czesław Mozil, Tomasz Budzyński, Tomasz Titus Pukacki, Jorgos Skolias, Tymon Tymański, Jurij Andruchowycz, Mamadou Diouf, Olaf Deriglasoff, Michał Bunio Skrok, Jacek Budyń Szymkiewicz, Jacek Hałas i Janusz Zdunek. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas koncertu.
 
25.07.2010r. | Cut Copy - Warszawa, Palladium
Cut Copy to australijskie trio łączące w nowatorski sposób muzykę taneczną, punk, pop oraz rock. Muzycy utorowali innym artystom drogę i pokazali, że połączenie skrajnych z pozoru gatunków muzycznych jest możliwe. Podczas występu w Palladium  grupa zagrała swoje największe hity Hearts On Fire, Light & Music, Feel The Love. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie koncertu.
20.07.2010r. | Pink Martini - Warszawa, Sala Kongresowa
Pink Martini, 14-osobowa orkiestra, to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation. Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby. Podczas warszawskiego koncertu odkryli na nowo takie szlagiery jak Que sera, sera, Sympathique, Una Notce a Napolie czy Let’s never stop falling in love. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas imprezy.
15 - 18.07.2010r. | Ladies Jazz Festival - Gdynia
Ladies Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 - jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu już po raz szósty odbył się w Gdyni. W drugiej połowie lipca Gdynia gościła sławy piękniejszej połowy światowego jazzu. Nie zabrakło wielkich nazwisk i nazw elektryzujących serca miłośników dobrej muzyki. Piotr Łyszkiewicz, spirytus movens Festiwalu, wzorem lat poprzednich przewidział premiery polskie, jedyne wizyty w kraju, prapremiery wydarzeń światowych dzięki czemu na scenie zagościły...
1 - 4.07.2010r. | Heineken Open’er Festival - Gdynia, Lotnisko Kosakowo
Heineken Open'er Festival to wydarzenie muzyczne, które na stałe wpisało się w europejski kalendarz najważniejszych letnich festiwali. To miejsce wyjątkowe na mapie Polski, w którym króluje najlepsza międzynarodowa oraz polska muzyka i spotykają się jej fani z 30 krajów. Na początku 2010 roku, podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród European Festival Awards w Groningen, Heineken Open'er Festival wygrał nagrodę w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival),...
1 - 4.07.2010r. | Warsaw Summer Jazz Days
Pomysł na WSJD zrodził się w połowie lat 90. a festiwal miał być przeciwwagą dla Festiwalu Jazz Jamboree. Od roku 1992 w ramch WSJD mieliśmy okazję podziwiać takie gwiazdy jak: Wayne Shorter, Branford Marsalis, John Zorn, Joe Zawinul, James Blood Ulmer, Marcus Miller, Steve Coleman i wielu innych. Organizatorzy świadomie decydują się na prezentację nowości i jazzowej awangardy łamiąc stereotypy, wskazując nowe kierunki. Firma Craftman po raz kolejny zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas festiwalu.
Aktualności - Sierpień
21.08.2010r. | Festiwal Rockowy GENERACJA - Koszalin
GENERACJA to rockowe święto w Koszalinie. Na przestrzeni trzydziestu lat format imprezy mocno ewaluował - od lokalnej, osiedlowej imprezy do jednego z ważniejszych festiwali na rockowej scenie naszego kraju. Na festiwalowej scenie grali: Coma, Pogodno, Acid Drinkers, Lipali, Apteka, Flapjack. W 2007r. festiwal przybrał formę międzynarodową, wzbogaconą o warsztaty rockowe, które prowadzone były przez najlepszych muzyków w Polsce. Tegoroczny, jubileuszowy, trzydziesty Festiwal...
20 - 21.08.2010r.| Coke Live Music Festival - Kraków
Ponad 40 tysięcy fanów Coke Live Music Festival spędziło kilkanaście godzin z najlepszą muzyką. Nie zabrakło wyjątkowych emocji, dialogów z publicznością czy zapraszania fanów na scenę. "To były dwa dni muzyki i piąta, rekordowa pod względem publiczności edycja Coke Live Music Festival. Zakończyliśmy festiwalowe lato niesamowitym muzycznym wydarzeniem, a do tego... Muse." - powiedział Mikołaj Ziółkowski, organizator festiwalu. Firma Craftman zapewniła backline...
20.08.2010r. | Finał akcji LATO W MIEŚCIE - Warszawa, Park Agrykola
Tegoroczna edycja LATA W MIEŚCIE zakończyła się koncertem „Rockowy Finał Lata” w którym w którym udział wzięli: IRA, Rock Loves Chopin 2 oraz Chemia. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie koncertu.
7.08.2010r. | XVI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - Warszawa

Jazz na Starówce jest jednym z najpopularniejszych i największych pod względem ilości publiczności festiwali jazzowych w Polsce. Festiwal jest wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, turystów z Polski i zagranicy. Przez 15 lat istnienia zgromadził imponujące pół miliona zróżnicowanej wiekowo publiczności. To jeden z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie, podczas którego, bezpłatnie publiczność ma okazję posłuchać...

6 - 8.08.2010r. | Audioriver - Płock
Festiwal świata niezależnego Audioriver to trzydniowy, międzynarodowy event, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. W ciągu 4 lat w Płocku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 12 tys. osób każdego dnia. Podczas tegorocznej edycji...
Aktualności - Wrzesień
29.09.2010r. | CHOPIN AT THE PYRAMIDS - Giza\Egipt

Obchody 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina to możliwość propagowania dziedzictwa narodowego, promocji polskiej kultury i sztuki. Koncert 'Chopin Klasycznie, Jazzowo, Rockowo' był pierwszą, tak spektakularną formą prezentowania twórczości Chopina w krajach arabskich. Ponad 5 tysięcy osób podziwiało niezwykły spektakl w Gizie, podczas którego utwory Chopina wykonywane były w nietypowych aranżacjach. Zaproszeni wykonawcy to wybitni interpretatorzy, którzy swoimi...

29.09.2010r. | Jana Garbarka & Hilliard Ensemble - Warszawa
Premierowy i jedyny w Polsce koncert prezentujący materiał z nowej płyty Jana Garbarka i Hilliard Ensemble 'Officium Novum' odbył się w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul.Kawęczyńskiej. Dotychczas wydane dwie płyty, Mnemosyne oraz Officium, sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie. Trzeci album światowej sławy saksofonisty i znakomitego męskiego kwartetu wokalnego ukazał się we wrześniu 2010. Firma Craftman zapewniła oświetlenie podczas koncertu...
24,25,27.09.2010r. | Chuck Mangione - Gdynia, Warszawa, Zabrze
Mistrz fluegelhornu, amerykański trębacz jazzowy i kompozytor Chuck Mangione koncertował w Polsce. Artysta wystąpił w Sali Kongresowej w Warszwie, w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca oraz w Gdyni w ramach cyklu JaZzGdyni. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas koncertów.
23.09.2010r. | V Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Warszawa
23.09 na warszawskim Torwarze odbyła się ceremonia zamknięcia Letnich Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W trwających od 18 września zmaganiach sportowych wzięło udział ponad półtora tysiąca niepełnosprawnych intelektualnie zawodników z 56 krajów. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas imprezy.
18.09.2010r. | UNKLE - Palladium, Warszawa
Założona przez Jamesa Lavelle'a formacja UNKLE gościła w Polsce. Jedyny koncert grupy odbył się w stolicy, pod patronatem inicjatywy kulturalnej Warsaw Music Week, która powstała w ramach starań o uzyskanie przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
UNKLE to jeden z najciekawszych muzycznych zespołów przełomu XX i XXI wieku. Pierwszą płytą "Psyence Fiction" podbili świat: zarazili słuchaczy hipnotyzującymi, elektronicznymi i hiphopowymi...
04.09.2010r. | Festiwal Warszawa Singera - Warszawa
VII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera" organizowanego przez Fundację Shalom obfitowała w znakomitości. Na festiwalowej scenie gościli: legendarny klarnecista i saksofonista Giora Feidman, wybitni kantorzy Yakov Lemmer, Benzion Miller, Jakob Motzen, Alberto Mizrachi, dyrygenci Krzysztof Penderecki i John Axelrod, niezwykły duet Nigela Kennedyego i Kroke, najlepsi muzycy polskiej i światowej awangardy: Raphael Rogiński, Mitch and Mitch, Kruzenstern & Parahod,...
Aktualności - Październik
29.10.2010r. | Public Enemy - Warszawa, Stodoła
Public Enemy po ponad 20 latach muzycznej działalności każdym kolejnym albumem wytycza muzyczne i technologiczne trendy, wprowadzając rap w przyszłość, nie zapominając równocześnie o swych muzycznych korzeniach. Zespół odbył blisko 60 tras koncertowych, dając ponad 1300 koncertów dla fanów w 45 krajach. Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu grupy w Stodole.
23.10.2010r. | Konferencja H.Gronkiewicz-Waltz - Warszawa, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas konferencji.
22.10.2010r. | Lizz Wright - Katowice, Centrum Kultury
Lizz Wright posiada jeden z najciekawszych głosów na współczesnej jazzowej scenie, przywodzi na myśl takie divy jazzu, jak Nina Simone, Cassandra Wilson czy Sade, ponieważ potrafi podobnie jak one zaczarować odbiorców niesamowicie ciepłym brzmieniem swojego głosu. Podczas koncertu w Katowicach artystka zaprezentowała materiał ze swojego najnowszego albumu ‘Fellowship’. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas koncertu.
18.10.2010r. | Richard Bona - Gdynia, Klub Pokład
Richard Bona w klubie Pokład w Gdyni grał już dwukrotnie. Ostatnio przed ponad trzema laty, teraz powrócił  z repertuarem z najnowszej płyty, wydanej pod koniec ubiegłego roku przez koncern Universal Music "The Ten Shades Of Blues". Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu.
15 - 16.10.2010r. | FreeFormFestival - Warszawa, Centrum Kultury Koneser
Free Form Festivalu na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy. W tym roku na Ząbkowskiej gościli m.in.: Goldfrapp, Robyn, Kamp!, Novika, Chew Lips, autoKratz. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas festivalu.
10.10.2010r. | Lady Pank - Warszawa, Klub Park
Zespół Lady Pank zagrał  w klubie Park koncert o którym fani powiedzieli: ‘Po latach wygnania synowie marnotrawni powrócili, tam gdzie się wszystko zaczęło’. Firma Craftman zapewniłą nagłośnienie i oświetlenie koncertu.
7.10.2010r. | JaZzGdyni '10 / Lenny White - Gdynia, Klub Pokład
Świat zna Lenny'ego White'a od 1969 r. Będący wtedy dziewiętnastolatkiem perkusista zagrał na epokowym albumie "Bitches Brew" Milesa Davisa - płyty, która zapoczątkowała jazz fusion. Tej muzyce Lenny pozostał wierny do dzisiaj. W Gdyni zagrał w elektrycznym składzie z klawiszowcem Vince'm Evansem, gitarzystą Tomem Guarną i basistą Richie Goodsem. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas koncertu.
6.10.2010r. | Morcheeba - Warszawa, Stodoła
Zespół Morcheeba nagrał nowy album i wyruszył w pierwszą od 7 lat trasę w swoim najsłynniejszym składzie, z wokalistką Skye. Koncert w Stodole był wyjątkową okazją, aby usłyszeć na żywo głos Skye w największych przebojach grupy: Rome Wasn't Built In A Day, The Sea, Otherwise, Trigger Hippie czy Blindfold. Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu.
3.10.2010r. | Nagroda literacka Nike - Warszawa
Nagroda literacka Nike jest prestiżowym wyróżnieniem dla najlepszej polskiej książki roku. Celem przyznawania nagrody jest promocja literatury polskiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na powieść. Tegoroczny zwycięzca "Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach" Tadeusza Słobodzianka to pierwszy dramat, który zdobył NIKE w czternastoletniej historii tej nagrody.
Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas gali przyznania nagrody.
Aktualności - Listopad
29.11.2010r. | Herbie Hancock - Warszawa, Sala Kongresowa PKiN
Herbie Hancock to niewątpliwie jeden z najważniejszych w historii pianistów jazzowych. Artysta po raz kolejny koncertował w Polsce. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie, oświetlenie i backline podczas koncertu w Sali Kongresowej.
25,26,28.11.2010r. | Mireille Mathieu - Ryga, Wilno, Warszawa
Mireille Mathieu wystąpiła z koncertami z okazji jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej. Europejska trasa koncertowa objęła m.in. Litwę, Łotwę oraz Polskę (Warszawa, Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki). Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas koncertów.
8.11.2010r. | Chick Corea - Zabrze, Domu Muzyki i Tańca
Światowej sławy pianista jazzowy i kompozytor Chick Corea wystąpił w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Artysta zaprezentował program w trzypłytowego albumu, który ukazał się w 2010 roku: "Chick Corea Solo Piano Improvisations Children's Songs". To reedycja trzech solowych płyt: "Piano Improvisations vol.1" z 1971 roku, "Piano Improvisations vol.1" z 1972 roku oraz "Children's Songs" z 1983 roku. Zabrzański występ poprzedziło kilka koncertów w Europie: we Francji,...
6.11.2010r. | Jazz Jamboree OREGON - Warszawa, Teatr Polski
Amerykański kwartet Oregon był niewątpliwie największą gwiazdą festiwalu Jazz Jamboree.
Zespół rzadko koncertuje, okazją do występów było wydanie przez włoską wytwórnię Cam Jazz nowej płyty grupy zatytułowanej „In Stride”. Gitarzysta Ralph Towner, grający na oboju i saksofonach Paul McCandless, kontrabasista Glen Moore i perkusista Mark Walker razem tworzą unikalne brzmienie będące pomostem między improwizowanym jazzem a muzyką kameralną....
4.11.2010r. | Jazz Jamboree INCOGNITO - Warszawa, Teatr Polski

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego "Jazz Jamboree" na dużej scenie Teatru Polskiego wystąpiła brytyjska grupa acid-jazzowa INCOGNITO.
Incognito jest czymś więcej niż tradycyjnie rozumianym zespołem jazzowym. To nieustannie zmieniający się kolektyw muzyków z całego świata, dobieranych przez Jean-Paul "Bluey" Maunicka w taki sposób, by uzyskać właściwe brzmienie dla każdego z jego kolejnych pomysłów. W efekcie, w ponad trzydziestoletniej historii grupy w...

Aktualności - Grudzień
18.12.2010r. | Ulver - Warszawa, Palladium
Norweska formacja Ulver , mistrzowie mrocznej elektroniki, zagrali w warszawskim klubie Palladium.
Zespół powstały w 1993 roku muzycznie oscylował wokół black metalu, jednak z czasem ewoluował w stronę muzyki elektronicznej. Ich nieliczne występy są wielkimi widowiskami wizualno-muzycznymi. Firma Craftman zapewniła backline podczas koncertu.
15.12.2010r. | Grand Press 2010 - Warszawa
Zwycięzcą konkursu Dziennikarz Roku 2010 został  Artur Domosławski.  Reporter Gazety Wyborczej jest autorem głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego „Kapuściński non-fiction”. Firma Craftman zapewniła nagłośnienie i oświetlenie podczas gali wręczenia nagród.
5,8.12.2010r. | Yamato - Zabrze, Warszawa
Zespół Yamato słynie ze spektakularnych widowisk, podczas których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ bębniarzy z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Grupa, od czasu powstania, w roku 1993, występowała na całym świecie dając juz ponad 3.500 występów. Firma Craftman zapewniła oświetlenie podczas koncertów w Polsce.